Energie podlehla Hradci, rozhodla druhá třetina

V nedělním klání hostila karlovarská Energie Hradec. Na skóre vyrovnanou první třetinu vystřídalo prostřední dějství, ve kterém se hostujícím hráčům podařilo vstřelit tři branky. Dvě z nich pak z protiútoku pro šanci energetiků. Tříbrankové vedení si Hradec pohlídal i přes snahu domácích v závěrečné dvacetiminutovce.
Tipsport extraliga, 46. kolo, ne 18.2.2024, Karlovy Vary, KV Arena
Mountfield HK
0:3
0:0, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 21:33 Lalancette (Pilař, Pláněk; 5/5), 25:40 Okuliar (Jergl; 5/5), 36:21 Pavelka (Okuliar, Ouellet-Blain; 5/4). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Šimánek, Hnát. Diváci: 2810. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:33 (4:15, 13:12, 10:6). Zblokované střely: 16:13. Hity: 6:3. Vhazování: 27:35. Průběh utkání: 0:3.
diváci2810
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Plutnar, Mikyska, Stříteský, McFadden, Havlín, Dlapa – Procházka, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Jiskra, Kružík – Váňa, Kofroň, Koffer.
Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack – Perret, Tamáši, Šťastný – Okuliar, Klima, Jergl – Pilař, Lalancette, Estephan – Jasper, Miškář, Eberle – Pavlík.

Z úvodní dvacetiminutovky měli více hosté, kteří zahrnovali Frodla nebezpečnými střelami. T první si připsal Jeremie Blain, jehož jedovatá rána od modré čáry rozevlála boční síť karlovarské svatyně. Skóre se neměnilo ani v početní převaze Hradce Králové, oslabení energetici přečkali bez gólové újmy. Na domácí straně zahrozil Matěj Stříteský, který bekhendovou střelou nedokázal propálit Paříka. Karlovarští se dočkali přesilové hry dvě minuty před koncem první třetiny, kdy Hradečtí špatně vystřídali a rázem se ocitli v šesti na ledové ploše. V oslabení mohl skórovat Radovan Pavlík, který zůstal volný u Frodla a tvrdou ránou mířil těsně nad. První třetina skončila bezgólovým stavem.

Druhou třetinu začali Karlovarští aktivněji a brzy se dostali do gólové šance, kterou nedokázal využít Dávid Gríger, jehož teč šla těsně vedle levé tyče. Vzápětí zafungovalo klasické nedáš, dostaneš. Skóre zápasu otevřel Christophe Lalancette, který z levého kruhu vymetl pavučiny pod víkem - 0:1. A když už se Energie natahovala po vyrovnání, přišla další branka z protiútoku v podání Olivera Okuliara - 0:2. Napravit chuť si mohla Energie vzápětí v přesilové hře. Ta se ovšem domácímu celku absolutně nevydařila, a tak před Karlovarskými nadále stálo dvoubrankové manko. Ve 36. minutě dokázali hosté využít přesilovou hru a Tomáš Pavelka poslal lvi necelé 4 minuty před koncem druhé třetiny do tříbrankového vedení - 0:3.

Už po několika málo desítkách vteřin usedl na trestnou lavici podruhé Bartejs a Mountfield měl k dispozici již čtvrtou přesilovou hru. Ač si hostující vytvořili několik šancí, navýšit náskok se jim nepodařilo. Snížit mohl naopak Vít Jiskra nebo Matěj Stříteský, ale ani jeden nenašel recept na královéhradeckého brankáře. Obrovskou šanci neproměnil Ondřej Beránek, který dostal nabito od Černocha, ale orazítkoval pouze tyč, vzápětí poslal kotouč z vrcholu kruhu až do ochranné sítě. V závěru to ještě jednou zkoušel obránce Stříteský, ale rána byla sražena a Energie tak padla s Hradcem Králové.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Nastoupili jsme do utkání s odstupem necelých 24 hodin po včerejším Winter Classic. Bylo nám jasné, že Hradec v této situaci pro nás není ideálním soupeřem, protože hraje rychlý, nátlakový hokej a typologie jeho kádru tomu odpovídá. Přežili jsme první třetinu, od čehož jsme se chtěli odrazit, ale bohužel jsme utkání ztratili ve druhé třetině po dvou chybách na útočné modré čáře, kde hosté šli do přečíslení a my jsme se špatně zajistili. Prohráli jsme kotouč v nebezpečné zóně. Poté si zápas vzal soupeř. Ke cti našim hráčům slouží to, že se snažili ve třetí třetině s utkáním něco udělat, ale už se to nepodařilo."

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Pro nás je to cenné vítězství, kterého si vážíme. S Karlovými Vary jsme už dvakrát v této sezoně prohráli a víme, že mají sílu, dobrý tým a spoustu rychlých hráčů, kteří jsou neustále nebezpeční. O výsledku rozhodla druhá třetina. Utkání bylo vyrovnané, ale ve druhém dějství se nám podařilo vstřelit tři branky. Tam se výsledek zlomil. Třetí třetinu jsme chtěli hrát zodpovědně a nepouštět Energii do šancí, což se nám až na pár situací podařilo. Jsme spokojení s tříbodovým ziskem."